
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 30 mA |
| Output Type | Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Response Time | 4 µs |
| Number of Channels | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 75 dB |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Input Bias Current | 40 fA |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 10 µs |
| Max Supply Current | 20 µA |
| Nominal Supply Current | 12 µA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Max Input Current | 40 fA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 85 °C |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
Stock: 2526
Distributors
pcbx
Unit Price$1.63377
Ext.Price$1.63377
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.63377 | $1.63377 |
| 10 | $1.20801 | $12.08010 |
| 25 | $1.10799 | $27.69975 |
| 50 | $1.04689 | $52.34450 |
| 100 | $0.98916 | $98.91600 |
| 300 | $0.94410 | $283.23000 |
| 500 | $0.90110 | $450.55000 |
| 1000 | $0.87630 | $876.30000 |
| 3000 | $0.85070 | $2552.10000 |
| 5000 | $0.82586 | $4129.30000 |
